Wybierz filię:
Warszawa
Kraków

Jesteś tutaj: Warszawa / Aktualności / Polecamy /

SÓL ZIEMI / konkurs fotograficzny

fot. Sebastião Salgado, "Genesis", St Andrews Bay, South Georgia, 2009 / z materiałów organizatora

Against Gravity i Akademia Fotografii w Warszawie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym SÓL ZIEMI.

Dołącz do wydarzenia na fb!

Tematem konkursu jest interpretacja hasła „Sól Ziemi”. Czekamy na fotografie, które w najciekawszy sposób zaprezentują piękno otaczającego nas świata. Konkurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Technika wykonania prac jest dowolna. Na zgłoszenia czekamy do dnia 16.10.2015 do godziny 23:59.

Zgłoszeń do konkursu dokonuje się poprzez przesłane na adres poczty elektronicznej: konkurs@akademiafotografii.pl maksymalnie trzech zdjęć zapisanych w formacie .jpg. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 października. Wręczenie nagród na odbędzie się podczas pokazu premierowego filmu „Sól Ziemi” 23 października w Kinotece w Warszawie.

23 października do kin wchodzi film „Sól Ziemi” o legendarnym fotografie Sebastiao Salgado. Salgado przez kilkadziesiąt lat podróżował po całym świecie dokumentując największe tragedie ludzkości, utrwalone w wyjątkowo poruszający sposób: wojny, ludobójstwo, klęski głodu i przymusowe emigracje. W nowym projekcie „Genesis”, poświęconym pięknu Ziemi, artysta zdecydował się odejść od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód rozwija się fauna i flora, a krajobrazy przypominają obrazy z księgi Rodzaju.

NAGRODY:

I Miejsce: Wybrane trzy bloki Zaawansowanego Kursu Fotografii organizowanego przez Akademię Fotografii. Wartość nagrody wynosi 1180 złotych i nie podlega zamianie na ekwiwalent finansowy. Więcej informacji o w/w warsztatach, w tym dokładny harmonogram zajęć dostępny jest pod adresem: http://www.akademiafotografii.pl/warszawa/zaawansowany-kurs-fotografii
Album Sebastião Salgado. GENESIS wydawnictwa TASCHEN

II Miejsce: Voucher o wartości 800 złotych do wykorzystania na wybrany kurs, organizowany przez Akademię Fotografii. Wartość nagrody nie podlega wymianie na ekwiwalent finansowy. Więcej informacji o organizowanych kursach pod adresem: http://www.akademiafotografii.pl/warszawa/kurs-fotografii
Album Sebastião Salgado. GENESIS wydawnictwa TASCHEN

III Miejsce: Album Sebastião Salgado. GENESIS wydawnictwa TASCHEN

Regulamin konkursu

Konkus fotograficzny
SÓL ZIEMI
1 października - 16 października 2015
Oganizatorzy: Against Gravity
Partner: Akademia Fotografii

Tagi:

#konkurs