Wybierz filię:
Warszawa
Kraków
OnLine

Jesteś tutaj: Warszawa / Aktualności / Z życia szkoły /

Michał Paź "Fotografie"

Michal Paz

foto. Michał Paź

 

Michał Paź to obok Oiko Petersena (wystawa “Downtown Collection”), Patryka Karbowskiego (wyróżnienie Magnum Photos) czy Kuby Rubaja (laureat Newsreportaż 2009) kolejny odnoszący sukcesy absolwent Akademii Fotografii. Wyróżniony w 2009 roku w konkursie magazynu Playboy – Fotoerotica 2009, dzisiaj zaprasza na wystawę fotografii kreatywnej swojego autorstwa w poznańskim Kinepolis.

Wystawa “Fotografie” to wybór 130 zdjęć będących przekrojem pracy autora z ostatniego roku. Spektrum wyrazu artystycznego “Fotografii” jest bardzo szerokie – od fotografii mody po akty, natomiast tym co łączy wszystkie prace w jeden projekt jest piękno kobiecego ciała. “Myślą przewodnią ‘Fotografii’ jest ukazanie metaforycznego obrazu kobiety, a środkiem do osiągnięcia zamierzonego efektu było zestawienie naturalnego piękna z nietypowymi, oryginalnymi scenograficznymi kontekstami.” – mówi Michał Paź, autor wystawy.

Prace zostały przygotowane w dużych formatach – tj. 2×3 m, 1,5×2 m i 0,7×1 m, zamkniętych w drewnianych, ascetycznych ramach. Zarówno rozmiar prezentowanych zdjęć, jak i sposób ich oprawy niewątpliwie potęgują ich wyraz artystyczny. Przestrzeń Kinepolis w Poznaniu została specjalnie dostosowana do przyjęcia wystawy “Fotografie”.

Wystawę fotografii otworzy uroczysty wernisaż z udziałem autora (impreza zamknięta, wejście z zaproszeniami), podczas którego odbędzie się urodzinowy pokaz jednej z najbardziej prestiżowych Agencji Modelek w Polsce – GAGA (reprezentującej m.in. Top Modelkę Monikę JAC Jagaciak), z którą Michał Paź na co dzień ściśle współpracuje. Podczas pokazu zaprezentowana zostanie kolekcja wiosna/lato 2011 firmy Patriza Pepe oraz biżuteria projektanta Claudio Canzian udostępniona dzięki uprzejmości Galerii Biżuterii Artystycznej KOLLER (Stary Browar).

Michał Paź – fotograf, indywidualista, człowiek biznesu. Zmęczony ograniczeniami wynikającymi z pracy zawodowej, postanowił pójść za swoimi marzeniami od zawsze związanymi z fotografią. Z uśmiechem wspomina czasy spędzane w ciemni fotograficznej i porównuje je do cyfrowych technik obróbki zdjęć, z których korzysta dzisiaj. W 2008 roku rozpoczął naukę w Akademii Fotografii, a od 2009 roku stale współpracuje z Agencją Modelek GAGA, w 2009 roku otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie Fotoerotica 2009.

Miejsce: Kinepolis
ul. Bolesława Krzywoustego 72, Poznań
Wernisaż wystawy: 20 listopada 2010r. godz. 19.00 (wejście z zaproszeniami)
Wystawa czynna: od 21.11. 2010r. do 31. 03. 2011r.

Oficjalna strona autora-  www.paz.pl

 

Polecamy