Jesteś tutaj: Warszawa / Wykładowcy / Piotr Janowczyk

Piotr Janowczyk

Piotr Janowczyk

Zobacz video

Wykształcenie:

Historyk Sztuki / UKSW / Plastyk - Techniki graficzne i komputerowe

Specjalizacja:

Realizacja i postprodukcja obrazu
Historia Sztuki/Historia Kultury Wizualnej

Działalność dodatkowa (poza AF):

Autor kilkuset ilustracji prasowych i okładek. W 2004 roku jego prace zostały włączone do "Antologii Komiksu Polskiego". Reżyser krótkich form filmowych i animowanych. Współprowadzący „Artefakty" na antenie radia TokFM. Wyznawca filozofii VanLife. Podróżuje po Europie starym busem camperem realizując cykl wielkoformatowych murali. Mówca TEDx.

Kilka słów od siebie (o sobie/hobby):

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. All those moments will be lost in time, like tears in rain.

Prowadzone zajęcia w AF:

Wybrane zagadnienia Historii Kultury Wizualnej
Warsztaty postprodukcji obrazu

Krótki opis zajęć prowadzonych w AF:

Wybrane zagadnienia Historii Kultury Wizualnej

Cykl wykładów ma na celu przedstawienie najważniejszych tematów ikonograficznych funkcjonujących w sztukach wizualnych. Omówienie zawiera wybrane dzieła plastyczne z zakresu malarstwa, rzeźby, fotografii, ilustracji, animacji i filmu. Zaliczenie przedmiotu następuje na podstawie projektu fotograficznego na wybrany temat.

Warsztaty postprodukcji obrazu

Zajęcia mają na celu przedstawienie metod cyfrowej edycji, montażu i retuszu w oparciu o oprogramowanie graficzne z pakietu Adobe. Wykonując szereg ćwiczeń słuchacze nabywają umiejętność fotoedycji oraz pracy z obrazem cyfrowym, od momentu jego wykonania, aż po przygotowanie do druku. Zaliczenie na podstawie ćwiczeń.