Jesteś tutaj: Warszawa / Kursy fotografii / Warsztaty / Warsztaty Fotografii Nieruchomości i Home Stagingu

kurs fotografii wnętrz

Warsztaty Fotografii Nieruchomości i Home Stagingu

tematy spotkań / terminy / zapisy / wyślij zgłoszenie

Warsztaty adresowane są do osób pragnących nabyć umiejętności w zakresie fotografii nieruchomości / wnętrz oraz podstaw cyfrowej obróbki obrazu i home stagingu.

Kurs fotografii nieruchomości Warszawa
fot. Leo Zappert, fotograf wnętrz

Program zawiera elementy wiedzy czysto warsztatowej (zdjęcia wnętrz, cyfrowa obróbka w Photoshopie) jak i wiedzy teoretycznej z zakresu kompozycji i estetyki.

Podczas zajęć - łączących teorię z praktyką - słuchacze opanowują umiejętności pomagające w świadomym dobieraniu kompozycji, budowaniu spójnych formalnie cykli fotograficznych.

 

Zdobycie wiedzy technicznej dotyczącej doboru odpowiednich obiektywów, pomiaru światła, czasu naświetlania, głębi ostrości, postprodukcji w Photoshopie będzie podstawą do twórczej pracy nad kompozycją i formą zdjęć prezentujących nieruchomość.

Zarezerwuj miejsce
Kurs fotografii nieruchomości Warszawa
fot. Leo Zappert, fotograf wnętrz
do góry

Tematy spotkań:

1. Wykład wprowadzający (online, na żywo). Podstawowa wiedza z zakresu obsługi aparatu.

Uczestnicy poznają podstawy fotografii i obsługi cyfrowego aparatu fotograficznego ( ISO, przesłona, czas naświetlania, pomiar światła, balans bieli, głębia ostrości ), obiektywów ( 16 mm, 20 mm, 24 mm, 35mm oraz zoomy) a także podstawy kompozycji, kolorystyki zdjęć i tworzenia spójnej serii fotografii.

Podczas wykładu, prowadzący prezentuje selekcje zdjęć wnętrz / nieruchomości w celu analizy formalnej i technicznej.  Uczestnicy na przykładach prezentowanych sesji i informacjach o kulisach ich tworzenia poznają podstawy home stagingu.

 • Ekspozycja (przesłona, czas naświetlania, czułość ISO)
 • Obiektywy
 • Pomiar światła
 • Światło zastane
 • Balans bieli
 • Głębia ostrości
 • Kompozycja

 

2. Sesja zdjęciowa w nieruchomości.

Uczestnicy wraz z prowadzącym spotykają się w wynajętym mieszkaniu, które następnie wspólnie przygotują do zdjęć. Wspólnie oglądają i analizują przestrzeń, oceniają warunki oświetleniowe oraz ustawiają kadry wybierając najkorzystniejsze ujęcia.

Wykorzystując przyniesione akcesoria aranżują nieruchomość do zdjęć. Zdjęcia są wykonywane w świetle zastanym oraz z wykorzystaniem oświetlenia znajdującego się w mieszkaniu.

 • Przygotowanie sprzętu
 • Analiza sytuacyjna
 • Ocena warunków oświetleniowych
 • Dobór kadrów
 • Home staging
 • Wykonanie serii zdjęć

 

3. Podsumowanie i postprodukcja zdjęć.

Uczestnicy spotykają się wraz z prowadzącym w sali komputerowej. Wspólnie przeglądają zdjęcia i analizują je pod względem technicznym i formalnym.

Zajęcia mają charakter dyskusji i wszystkie prace omawiane są szczegółowo. Uczestnicy uczą się podstaw pracy na plikach RAW z wykorzystaniem Camera Raw oraz postprodukcji z wykorzystaniem Photoshopa.

 • Analiza efektów pracy
 • Selekcja materiału
 • Postprodukcja zdjęć
 • Eksport do internetu
Masz większy apetyt na wiedzę? Sprawdź program Studium Fotografii
Zarezerwuj miejsce

Zapewniamy statywy, akcesoria do home stagingu oraz transport aparatów i statywów do nieruchomości.

W czasie trwania zajęć, każdy uczestnik kursu ma możliwość bezpłatnego wypożyczenia aparatu cyfrowego Olympus OM-D E-M10, z precyzyjnym wizjerem elektronicznym, ultraszybkim systemem AF i wysoką jakością obrazu.

Kurs fotografii wnętrz obejmuje 24 godziny lekcyjne.

Absolwenci warsztatów otrzymują Certyfikat Ukończenia Warsztatów Fotografii Nieruchomości i Home Stagingu w Akademii Fotografii oraz zaświadczenie o ukończeniu nauki wydawane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 sierpnia 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2023 poz. 2175).

do góry

Terminy:

Poniżej znajdują się daty wszystkich spotkań najbliższej edycji kursu fotografii wnętrz.

Data: Dzień: Godzina:Miejsce:
21.09.2024 (online) Sobota 09.00 - 15.00 (online) wykład online, na żywo
22.09.2024 Niedziela 09.00 - 15.00 sesja w mieszkaniu
27.09.2024 Piątek 14.00 - 20.00 zajęcia stacjonarne
Zarezerwuj miejsce
do góry

Zapisy:

Home staging kurs Warszawa fot. Leo Zappert, fotograf wnętrz

<< Podaruj voucher na kurs! - info >>

Masz pytanie dot. kursu fotografii wnętrz? Zadzwoń: 601 381 101 lub napisz: warszawa@akademiafotografii.pl

Zapisy trwają do dnia 20 września 2024 r.

Opłata za warsztaty wynosi 1160 zł - wpłata wpisowego w wysokości 400 zł jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na kursie, wpłaty pozostałej części opłaty (760 zł) należy dokonać do dnia poprzedzającego start zajęć.

Wpłaty można dokonać przelewem lub gotówką w sekretariacie szkoły. Aby otrzymać fakturę prosimy o taką informację w treści przelewu. Bez zamieszczenia życzenia otrzymania faktury w treści przelewu, nie będzie później możliwości wystawienia faktury.

Przy wpłacie gotówkowej, prosimy poinformować pracownika o chęci otrzymania faktury przed dokonaniem płatności.

Zapisy odbywają się według kolejności rezerwacji.

Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona.

do góry

Wyślij zgłoszenie:

Bezpłatne odwołanie rezerwacji. Płatność nie jest dzisiaj wymagana.

Zapoznałam/em się i akceptuję statut
Zapoznałam/em się i akceptuję Regulamin świadczenia usług

Informacje te nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kolegium Sztuk Wizualnych, z siedzibą w Warszawie, Plac Defilad 1/1716. Inspektorem ochrony danych w Fundacji Kolegium Sztuk Wizualnych jest Pan Sergiusz Kunert e-mail: iod24@agileo.it. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji naboru do Akademii Fotografii zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a i b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Odbiorcami danych będą osoby upoważnione przez administratora, podmioty przetwarzające, z którymi zawarliśmy odpowiednie umowy powierzenia oraz podmioty, które wynikają z przepisu prawa. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa. Posiada Pani/Pan prawo do żądania dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednakże konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak udziału w naborze do Akademii Fotografii. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.