Wybierz filię:
Warszawa
Kraków
OnLine

Jesteś tutaj: Warszawa / Aktualności / Polecamy /

Magdalena Borowiec - Imperium Kirgiza / wystawa

fot. Magdalena Borowiec / www.magdalenaborowiec.pl

Zapraszamy na wystawę "Imperium Kirgiza. Od Kirgistanu od Tadżykistanu" absolwentki Akademii Fotografii - Magdaleny Borowiec w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Wystawa będzie czynna od 12 stycznia do 28 lutego 2016 roku.

Dołącz do wydarzenia na fb!

O wystawie:

Gdy będąc jeszcze na studiach przeglądałam atlas świata moją uwagę przykuło państwo z tajemniczo brzmiącą nazwą KIRGIZJA. Od razu zapragnęłam pojechać i zobaczyć ten kraj. Pierwszy raz pojechałam w 2007 r. Niezliczone pasma gór tnące tę małą krainę na krajobraz surowy i bardziej surowy. Pomiędzy nimi łagodne, zielone pastwiska z jurtami, z daleka przypominającymi małe kropki - kropka przy kropce - wśród nienazwanych, skalistych szczytów. Nocami niebo rozgwieżdżone, jakby stało się na dachu świata i wystarczyło tylko wyciągnąć rękę, by zerwać z nieba gwiazdkę tylko dla siebie.

Kirgiz nie schodzi z konia. Mentalność wędrowca, który podąża na swoim koniu za stadem zwierząt. Surowość gór, surowość twarzy, na których historię życia maluje wiatr, chłód i ostry blask słońca. Wyrysowane głębokie zmarszczki od uczęszczanych od pokoleń ścieżek. Od pastwiska do pastwiska.


Magdalena Borowiec - "IMPERIUM KIRGIZA. OD KIRGISTANU DO TADŻYKISTANU".
12 stycznia - 28 lutego 2016
Muzeum Azji i Pacyfiku,
ul. Solec 24, Warszawa.


Tagi:

#wystawy