Wybierz filię:
Warszawa
Kraków

Jesteś tutaj: Warszawa / Aktualności / Polecamy /

Krzysztof Racoń - Rura / wystawa

Już dziś o godzinie 18.00 wernisaż wystawy "Rura" absolwenta Akademii Fotografii - Krzysztofa Raconia w Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi.

Wystawę będzie można oglądać do 27 listopada. Zapraszamy!

----------------------------
Rura to naziemny, kilkukilometrowy, ogromnych rozmiarów taśmociąg, którego bieg zaczyna się przy stacji przeładunkowej rudy żelaza, a kończy na terenie Huty Katowice. Przecina lasy, drogi, biegnie ponad polami, wreszcie na krótkim odcinku przebiega ponad małym miasteczkiem, którego nazwę trudno wymówić i zapamiętać...

Krzysztof Racoń. Fotograf dokumentalista, student Institut tvůrčí fotografiena Slezská univerzita v Opavě (Czechy). Ukończył Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W 2012 roku został absolwentem Akademii Fotografii w Krakowie, a w 2013 uczestniczył w mentorskim programie organizowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie fotoreporterów Sputnik Photos. Dwukrotnie nagradzany w konkursach organizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (2010 i 2013) i magazyn National Geographic. 

W 2013 roku jego projekt o Strzemieszycach Małych zdobył pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie fotografii dokumentalnej Vienna International Photo Awards oraz International Photography Awards. W 2014 wyróżniony w konkursie Projektu Przetwórnia. W 2015 laureatKOLGA TBILISI PHOTO Awards. W 2015 roku laureat BZ WBK Press Foto za projekt poświęcony jeziorom Rożnowskim i Czchowskim. Uczestnik wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. 

W jego twórczości szczególne miejsce zajmuje kwestia przestrzeni oraz zmiany struktur społecznych.

Tagi:

#wystawy