Wybierz filię:
Warszawa
Kraków
OnLine

Jesteś tutaj: Warszawa / Aktualności / Z życia szkoły /

Milena Natalia Soporowska - Po pierwsze / wystawa

21 stycznia br. zapraszamy na wernisaż indywidualnej wystawy "Po pierwsze" absolwentki Akademii Fotografii - Mileny Natalii Soporowskiej w Galerii Fotografii pf w Poznaniu.

Dołącz do wydarzenia!

O wystawie:

Bywa uosobieniem pierwotnej, irracjonalnej siły ukrytej w obiekcie lub istocie; materiałem, z którego składają się bliżej nieokreślone zjawiska; formą niewiadomego pochodzenia - nie podobną ani do wody, ani do śliny; czerpie z rzeczywistości poddając pod wątpliwość postrzeganie tego, co znane i bliskie.

 

Milena Natalia Soporowska - Po pierwsze
wernisaż: 21.01.2016
wystawa: 22.01 - 21.02.2016 
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

 

--------------------------

Galeria Fotografii pf 
program kuratorski „Przedmiot fotografii”  - cykl czterech indywidualnych wystaw 

artyści: Milena Natalia Soporowska, Wawrzyniec Kolbusz, Agnieszka Grodzińska, Karol Komorowski

styczeń – czerwiec 2016 r.

kuratorzy: Kamila Kobierzyńska, Bartosz Buszkiewicz

Czy „przedmiot fotografii”  to reprezentacja tego co widoczne, czy może emocjonalny stan osoby patrzącej?  Dla kogo obserwacja byłaby więc próbą zawłaszczania postrzegalnego? Fotografia już̇ na początku wytwarza dystans pomiędzy obiektem, a jego kolekcjonerem. Według Georgesa Didi-Hubermana jest to coś wręcz upokarzającego, kiedy gromadzone przez nas przedmioty, są̨ jak pępowina przeszłości, od której nie potrafimy się odciąć, i które kończą jako symbol kontroli nad minionym czasem. Posiadanie władzy jest więc w takim ujęciu, niczym innym jak tylko narzędziem do uprzedmiotowienia. Co jednak,  gdy użyta odbija się rykoszetem i trafia w sam środek aparatu, czyniąc z obserwującego przedmiot obserwacji? Kim zatem, byłby bohater wyzwolony spod wzroku jej dotkliwego patrzenia? 
A może to nie przypadek, lecz przedmiot samego o sobie sądzenia.

Tagi:

#wystawy