Jesteś tutaj: Warszawa / Absolwenci

na asp poznań fotografia

Absolwenci

Nagrody:

Mateusz Sarełło został laureatem I nagrody w wielu konkursach m.in. International Photography Awards 2010, PDN Photo Annual 2011, Prix de la Photographie Paris 2011, Leica Street Photo 2011. Dotarł do finałów Grand Press Photo 2010 i Lucie Foundation Scholarship 2011. Na International Photography Festival Organ Vida w Zagrzebiu (2012) zdobył drugą narodę. Jego projekt "Martwa fala" został także opublikowany w magazynie Lens Culture i otrzymał wyróżnienie w FotoVisura Grant.

Konstancja Nowina Konopka zwyciężyła w konkursie fotograficznym Lens Culture Student Photography Awards projektem „1001 złych uczynków” i znalazła się w gronie „21 New and Emerging Talents” 2013. Została również wybrana do pierwszej piątki w konkursie Vienna International Photo Awards 2013, w którym zwyciężył nasz absolwent Krzysztof Racoń (kat. Amateur).

Absolwenci Akademii Fotografii, Grzegorz Wełnicki i Kuba Rubaj zdobyli odpowiednio pierwszą i trzecią nagrodę w kategorii Ludzie, w siódmej edycji corocznego konkursu fotografii reporterskiej Newsreportaż, zorganizowanego przez magazyn Newsweek Polska. Kuba Rubaj ma na koncie także wyróżnienie w konkursie PDN Edu i wyróżnienie w konkursie International Photography Awards.

Patryk Karbowski, absolwent Akademii Fotografii, przeszedł do finałowej 19-tki konkursu organizowanego przez agencję fotograficzną Magnum Photos. Do walki o Expression Award w konkursie fotografii dokumentalnej stanęli uczestnicy z ponad 150 krajów z całego świata.

Jakub Ociepa został laureatem 3. miejsca w kategorii "Życie codzienne" konkursu BZWBK Press Foto 2013.

Kamil Zacharski zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Portret, w konkursie Viva! Photo Awards 2011. W jury zasiedli m.in. Ryszard Horowitz, Chris Niedenthal i Robert Wolański.

Nasza stypendystka Yulka Wilam dołączyła do agencji produkcyjnej AFPHOTO.

Uczelnie:

Andrzej Belina Brzozowski, Marta Cieślikowska, Krzysztof Kowalski, Bartek Lurka, Joanna Ziajka, Grzegorz Ziemiański wywalczyli miejsce w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie a Natalia Podgórska zdobyła indeks London College Of Communication.

Mateusz Cechowski, Łukasz Gniadek, Ksenia Kozun, Monika Krzynówek, Aleksandra Loska, Sebastian Mintus, Paulina Mirowska Grzegorz Stefański, Ola Walków i Zachar Szerstobitow dostali się na Uniwersytet Artystyczny (dawniej ASP Poznań - Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu) zaś Mariusz Drezniak, Gosia Frączek, Patryk Karbowski, Kuba Rubaj, Ewa Szatybełko, Agata Tarczyńska i Jan Wąż kontynuowali studia fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Program stypendialny AF:

W 2013 roku do programu, który obejmuje m.in. wystawę, wydanie książki oraz wyjazd na festiwal PHotoEspaña i warsztaty w Madrycie (zobacz relację foto) zakwalifikowali się: Antonina Gugała, Natalia Kicińska, Anna Kieblesz, Aleksandra Popis, Bartosz Lurka i Grzegorz Stefański.

Centrum Certyfikacji:

Na tej stronie są opisani wybrani absolwenci. Wszystkich bez wyjątku znajdziesz w naszym Centrum Certyfikacji.

Obejrzyj projekty naszych absolwentów w galerii

Andrzej Belina Brzozowski Informacja:
AF Warszawa / ITF Opava

Iwona Bielecka Informacja:
AF Warszawa

Mateusz Cechowski Informacja:
AF Warszawa Dzienne 2008-2009 / UA Poznań

Marta Cieślikowska Informacja:
AF Kraków

Eva Gampel Informacja:
AF Warszawa

Antonina Gugała Informacja:
AF Warszawa

Patryk Karbowski Informacja:
AF Warszawa /PWSFTiT

Natalia Kicińska Informacja:
AF Warszawa

Piotr Komajda Informacja:
AF Kraków Dzienne 2009-2010

Aleksandra Loska Informacja:
AF Warszawa Dzienne 2009-2010 / UA Poznań

Bartek Lurka Informacja:
AF / ITF Opava

Sebastian Mintus Informacja:
AF Warszawa / UA Poznań

Konstancja Nowina Konopka Informacja:
AF Kraków

Kuba Rubaj Informacja:
AF Warszawa /PWSFTiT

Mateusz Sarełło Informacja:
AF Warszawa

Milena Natalia Soporowska Informacja:
AF Warszawa

Grzegorz Stefański Informacja:
AF Kraków Dzienne 2009-2010 / UA Poznań

Ola Walków Informacja:
AF Kraków

Jan Wąż Informacja:
AF Warszawa / PWSFTiT

Kamil Zacharski Informacja:
AF Kraków Dzienne 2009-2010, stypendysta

Joanna Ziajka Informacja:
AF Warszawa Dzienne 2009-2010 / ITF Opava

Grzegorz Ziemiański Informacja:
AF Kraków / ITF Opava

warszawa