Jesteś tutaj: Warszawa / Wykładowcy / Jan Domicz

Jan Domicz

Jan Domicz (1990, Opole) artysta wizualny. Twórca wideo, obiektów i instalacji. W swoich pracach korzysta z narracyjnego potencjału przestrzeni, oraz jej społeczno-politycznych implikacji. Tworzy systemy na styku przestrzeni prywatnej i wspólnej. Systemy te zamiast rozwiązywać problemy, stwarzają je. Problemy tworzą narrację. Narracja nadaje sens przestrzeni. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wykształcenie:

Absolwent Staedelschule we Frankfurcie nad Menem oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku intermedia.

Specjalizacja:

Wideo

Wystawy:

Jego prace były pokazywane m.in. podczas Biennale Architektury w Wenecji, w CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej we Frankfurcie, Kunstverein SALTS w Bazylei, Galerii Arsenał w Poznaniu, Galerii Labirynt w Lublinie, Biennale WRO i targach sztuki LISTE w Bazylei. Był stypendystą MKiDN i Instytutu Adama Mickiewicza. Uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Wiedniu, Dusseldorfie i Pradze. Prowadził gościnne wykłady na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i warsztaty dla studentów architektury OSSA. Jest reprezentowany przez Galerię Wschód.

Opis zajęć prowadzonych w AF:

W Akademii Fotografii Jan Domicz prowadzi Pracownię Wideo, która zajmuje się szeroko rozumianym ruchomym obrazem. Podczas cyklu spotkań przejdziecie wspólnie przez wszystkie etapy powstawania filmu: rozwój scenariusza, storyboardu, pracę kamery oraz światła, montaż i korekcję koloru. Poza szalonymi narzędziami takimi jak kamera i internet, użyjecie też tych analogowych, jak kartka, ołówek i nożyczki. Zajęcia w Pracowni Wideo rozwijają wiedzę fotograficzną, dodają do niej elementy czasu, rytmu i biegłość w opowiadaniu historii.