Jesteś tutaj: Warszawa / Wykładowcy / Karol Pałka

Karol Pałka

Fotograf, reżyser filmów dokumentalnych, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Wajdy. Obecnie doktorant na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jego prace były wielokrotnie nagradzane, m.in na Lensculture Emerging Talent Awards, Hasselblad Masters Awards, PDN Photo Annual, New East Photo Prize i pokazywane na wystawach w Paryżu, Sète, Montpellier, Londynie czy Nowym Jorku. Był Stypendystą Miasta Krakowa 2018 oraz Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020. Jest jednym z autorów książki Red Utopias - reconciliation of space (2018). Jego krótkometrażowy debiut „Przeszły lata, idą zimy” był pokazywany na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na MiradasDoc w Hiszpanii.

Został także wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych Ismailia w Egipcie. W dokumentalnej twórczości skupia się przede wszystkim na drugim człowieku – jego emocjach i duchowości.

Wszystkiego tego szuka zwłaszcza u ludzi wykluczonych, wyalienowanych, pozostających na marginesie społecznym.

Jego pełnometrażowy film Bukolika będzie miał premierę światową na jednym z najważniejszych festiwali na świecie - na festiwalu w Locarno.