studium wieczorowe warszawa

Wieczorowe studium fotografii

Organizujemy ten kurs także wKraków

tematy spotkań / galeria / terminy / zapisy / wyślij zgłoszenie

Oglądasz tryb: Dzienny Zaoczny [Wieczorowy]


Zdjęcia z zajęć na studium AFStudium wieczorowe przeznaczone jest dla osób zainteresowanych fotografią – traktowaną jako zawód, forma ekspresji artystycznej lub pasja.

Nasi absolwenci funkcjonują na rynku fotograficznym jako samodzielni twórcy, działający w przestrzeni artystycznej i komercyjnej.

Ukończenie studium ułatwia także pracę w roli fotoedytora, producenta sesji zdjęciowych czy art-buyera. Przedmioty teoretyczne przygotowują do pracy organizatora działań fotograficznych, takich jak działalność kuratorska, prowadzenie galerii czy agencji fotograficznej.

 

Program obejmuje szereg wykładów i ćwiczeń pozwalających poznać fotografię we wszechstronny sposób: od różnorodnych idei materializowanych w obrazie, po szczegółowe rozwiązania warsztatowe realizowane w poszczególnych pracowniach tematycznych. Wyświetl szczegółowe rezultaty nauczania

 

Absolwenci

Zajęcia w Akademii to niepowtarzalna okazja do spotkania aktywnych zawodowo i wielokrotnie nagradzanych fotografów. Wśród naszych wykładowców znajdują się zdobywcy pierwszych nagród w konkursach: National Geographic Photography Contest, IPA, Exhibit A, Grand Press Photo, Newsreportaż, BZ WBK Press Photo, Epica, KTR. Ich prace zostały umieszczone w kolekcjach muzeów, zbiorach prywatnych oraz są regularnie wystawiane na całym świecie.

Poznaj lepiej naszych wykładowców


fot. Piotr AndruszkiewiczAbsolwenci Akademii Fotografii mają na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. International Photography Awards, Lens Culture, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, Leica Street Photo, Grand Press Photo, Newsreportaż.

Wielu z nich kontynuuje naukę w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ASP w Warszawie czy Łódzkiej Szkole Filmowej.

Najzdolniejsi są objęci naszym programem stypendialnym, pomagającym w tworzeniu, wystawianiu i promocji projektów fotograficznych.

do góry

Tematy spotkań:

Wykłady i pracownie obejmują:Rezultaty nauczania

 • Pracownia fotografii reklamowej
 • Pracownia fotografii portretowej
 • Pracownia fotografii mody
 • Pracownia fotoreportażu
 • Pracownia fotodokumentu
 • Pracownia fotografii lifestyle'owej
 • Postprodukcja
 • Pracownia fotografii kreacyjnej
 • Projekt fotograficzny / Posłuchaj co mówi prowadzący Tomasz Gutkowski
 • Prawo autorskie
 • Analiza obrazu
 • Fotografia współczesna / Posłuchaj co mówi prowadzący dr Adam Mazur
 • Historia kultury wizualnej
 • Analogowe laboratorium fotografii
 • Cyfrowa edycja obrazu
 • Klasyczne tematy fotografii
 • Historia fotografii
 • Autopromocja

 

 

fot. Iwona Bielecka fot. Iwona Bielecka, absolwentka AF

Rekrutacja 2024/25 trwa

Kwalifikacja kandydatów odbywa się online.

Rekrutacja jest bezpłatna.

Kandydaci są proszeni o wysłanie 10 dowolnych zdjęć swojego autorstwa, do 31 marca 2024 r. Link do zdjęć (wgranych na wetransfer.com) należy umieścić w polu formularza zgłoszeniowego (zobacz video pokazujące jak wgrać zdjęcia).

Zgłoszony materiał zostanie oceniony i poddany punktacji.
Po 7 dniach, uzyskają Państwo swój wynik i informację dot. dopuszczenia do podjęcia kształcenia w ramach Studium.

Zgłoś się

 

Galeria z projektami absolwentów

Studio 1 opis sprzętu

Pracownia MAC 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Zobacz zdjęcia wszystkich naszych pracowni

Słuchacze studium mają możliwość bezpłatnego korzystania z sal i wyposażenia Akademii Fotografii po godzinach zajęć, zgodnie z zasadami określonymi w statucie.

Każdy z absolwentów naszego studium zostaje wpisany do Centrum Certyfikacji.

Zobacz film o szkole (0:58)

Autorem fotografii z zajęć jest Mateusz Sarełło.

do góry

Terminy:

Rekrutacja trwa do 31 marca.

Studium wieczorowe trwa rok. Zajęcia odbywają się co tydzień, w dwa wybrane dni powszednie (z wyjątkiem piątku), od godziny 18:00 do 21:00 (4 godziny dydaktyczne danego dnia). Rok szkoleniowy trwa od października do maja.

Program nauczania jest realizowany w nowoczesnym i komfortowym modelu hybrydowym. Zajęcia teoretyczne (wykłady i demonstracje) są realizowane online, na żywo. Zajęcia praktyczne są realizowane w pracowniach.

System nauki bazuje na równomiernym rozłożeniu akcentów między zajęciami prowadzonymi przez wykładowców, a pracą własną pod opieką asystentów.

Rough Cut - książka fotograficzna

Zobacz książkę 7 absolwentów Akademii Fotografii

do góry

Zapisy:

fot. Dorota Kaczmarek fot. Dorota Kaczmarek, absolwentka AF

Rekrutacja 2024/25 trwa

Rekrutacja jest bezpłatna.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej); od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 601-381-101.

Można też zapisać się, używając formularza rejestracji poniżej.

 

Opłata w roku szkoleniowym 2024/25 wynosi 7500 zł (za cały rok). Istnieje możliwość wniesienia opłaty w ratach.

Wpłaty można dokonać na konto Akademii Fotografii: 29 1910 1048 2787 0000 5394 0001 - z dopiskiem "Studium wieczorowe". Wystawiamy faktury VAT.

Słuchaczem Akademii Fotografii może zostać osoba, która ukończyła gimnazjum (lub inną szkołę ponadpodstawową).

do góry

Wyślij zgłoszenie:

Rekrutacja jest bezpłatna.

Zapoznałem się i akceptuję statut
Zapoznałem się i akceptuję Regulamin świadczenia usług

Informacje te nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kolegium Sztuk Wizualnych, z siedzibą w Warszawie, Plac Defilad 1/1716. Inspektorem ochrony danych w Fundacji Kolegium Sztuk Wizualnych jest Pan Sergiusz Kunert e-mail: iod24@agileo.it. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji naboru do Akademii Fotografii zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a i b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Odbiorcami danych będą osoby upoważnione przez administratora, podmioty przetwarzające, z którymi zawarliśmy odpowiednie umowy powierzenia oraz podmioty, które wynikają z przepisu prawa. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa. Posiada Pani/Pan prawo do żądania dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednakże konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak udziału w naborze do Akademii Fotografii. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.