studium zaoczne warszawa

Zaoczne studium fotografii

Organizujemy ten kurs także wKraków

tematy spotkań / galeria / terminy / zapisy / wyślij zgłoszenie

Oglądasz tryb: Dzienny[Zaoczny]Wieczorowy


Zdjęcia z zajęć w studium AFStudium zaoczne przeznaczone jest dla osób zainteresowanych fotografią – traktowaną jako zawód, forma ekspresji artystycznej lub pasja.

Nasi absolwenci funkcjonują na rynku fotograficznym jako samodzielni twórcy, działający w przestrzeni artystycznej i komercyjnej.

Ukończenie studium ułatwia także pracę w roli fotoedytora, producenta sesji zdjęciowych czy art-buyera. Przedmioty teoretyczne przygotowują do pracy organizatora działań fotograficznych, takich jak działalność kuratorska, prowadzenie galerii czy agencji fotograficznej.

 

Program obejmuje szereg wykładów i ćwiczeń pozwalających poznać fotografię we wszechstronny sposób: od różnorodnych idei materializowanych w obrazie, po szczegółowe rozwiązania warsztatowe realizowane w poszczególnych pracowniach tematycznych.

Studium zaoczne trwa rok. Przez dwa semestry słuchacze zdobywają wszechstronne wykształcenie w dziedzinie fotografii. Wyświetl szczegółowe rezultaty nauczania

Absolwentki

Zajęcia w Akademii to niepowtarzalna okazja do spotkania aktywnych zawodowo i wielokrotnie nagradzanych fotografów. Wśród naszych wykładowców znajdują się zdobywcy pierwszych nagród w konkursach: National Geographic Photography Contest, IPA, Exhibit A, Grand Press Photo, Newsreportaż, BZ WBK Press Photo, Epica, KTR. Ich prace zostały umieszczone w kolekcjach muzeów, zbiorach prywatnych oraz są regularnie wystawiane na całym świecie.

Poznaj lepiej naszych wykładowców


fot. Kamil Zacharskifot. Kamil Zacharski, absolwent AF

Absolwenci Akademii Fotografii mają na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. International Photography Awards, Lens Culture, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, Leica Street Photo, Grand Press Photo, Newsreportaż.

Wielu z nich kontynuuje naukę w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ASP w Warszawie czy Łódzkiej Szkole Filmowej.

Najzdolniejsi są objęci naszym programem stypendialnym, pomagającym w tworzeniu, wystawianiu i promocji projektów fotograficznych.

 

do góry

Tematy spotkań:

Rezultaty nauczaniaZajęcia obejmują wykłady i ćwiczenia z następujących przedmiotów:

 • Analiza obrazu
 • Pracownia fotografii kreacyjnej
 • Pracownia fotografii reklamowej
 • Pracownia fotografii portretowej
 • Pracownia fotografii mody
 • Pracownia fotoreportażu
 • Pracownia fotodokumentu
 • Pracownia fotografii lifestyle'owej
 • Fotografia w sztuce współczesnej
 • Pracownia wielkiego formatu
 • Fundraising / Posłuchaj co mówi prowadzący Tomasz Gutkowski
 • Postprodukcja
 • Self-publishing
 • Jak wystawiać fotografię? / Posłuchaj co mówi prowadzący dr Adam Mazur
 • Kulturowe funkcjonowanie fotografii
 • Prawo autorskie
 • Historia kultury wizualnej
 • Analogowe laboratorium fotografii
 • Cyfrowa edycja obrazu
 • Klasyczne tematy fotografii
 • Historia fotografii
 • Autopromocja

 

 

fot. Kasia Bielska fot. Kasia Bielska, absolwentka AF

Rekrutacja 2024/25 trwa

Kwalifikacja kandydatów odbywa się online.

Rekrutacja jest bezpłatna.

Kandydaci są proszeni o wysłanie 10 dowolnych zdjęć swojego autorstwa, do 31 marca 2024 r. Link do zdjęć (wgranych na wetransfer.com) należy umieścić w polu formularza zgłoszeniowego (zobacz video pokazujące jak wgrać zdjęcia).

Zgłoszony materiał zostanie oceniony i poddany punktacji.
Po 7 dniach, uzyskają Państwo swój wynik i informację dot. dopuszczenia do podjęcia kształcenia w ramach Studium.

Zgłoś się

 

Galeria z projektami absolwentów

Studio 1 opis sprzętu

Pracownia MAC 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Zobacz zdjęcia wszystkich naszych pracowni

Słuchacze studium mają możliwość bezpłatnego korzystania z sal i wyposażenia Akademii Fotografii po godzinach zajęć, zgodnie z zasadami określonymi w statucie.

Każdy z absolwentów naszego studium zostaje wpisany do Centrum Certyfikacji.

Zobacz film o szkole (0:58)

Autorem fotografii z zajęć jest Mateusz Sarełło.

do góry

Terminy:

Rekrutacja trwa do 31 marca.

Studium zaoczne trwa rok. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele, od godz. 9:00 (8 godzin dydaktycznych). Rok szkoleniowy trwa od października do maja.

Program nauczania jest realizowany w nowoczesnym i komfortowym modelu hybrydowym. Zajęcia teoretyczne (wykłady i demonstracje) są realizowane online, na żywo. Zajęcia praktyczne są realizowane w pracowniach.

System nauki bazuje na równomiernym rozłożeniu akcentów między zajęciami prowadzonymi przez wykładowców, a pracą własną pod opieką asystentów.

Rough Cut - książka fotograficzna

Zobacz książkę 7 absolwentów Akademii Fotografii

do góry

Zapisy:

fot. Ada Banaszak fot. Ada Banaszak, absolwentka AF

Rekrutacja 2024/25 trwa

Rekrutacja jest bezpłatna.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej); od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 601-381-101.

Można też zapisać się, używając formularza rejestracji poniżej.

 

Opłata w roku szkoleniowym 2024/25 wynosi 8500 zł (za cały rok). Istnieje możliwość wniesienia opłaty w ratach.

Wpłaty można dokonać na konto Akademii Fotografii: 29 1910 1048 2787 0000 5394 0001 - z dopiskiem "Studium zaoczne". Wystawiamy faktury VAT.

Słuchaczem Akademii Fotografii może zostać osoba, która ukończyła gimnazjum (lub inną szkołę ponadpodstawową).

do góry

Wyślij zgłoszenie:

Rekrutacja jest bezpłatna.

Zapoznałem się i akceptuję statut
Zapoznałem się i akceptuję Regulamin świadczenia usług

Informacje te nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kolegium Sztuk Wizualnych, z siedzibą w Warszawie, Plac Defilad 1/1716. Inspektorem ochrony danych w Fundacji Kolegium Sztuk Wizualnych jest Pan Sergiusz Kunert e-mail: iod24@agileo.it. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji naboru do Akademii Fotografii zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a i b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Odbiorcami danych będą osoby upoważnione przez administratora, podmioty przetwarzające, z którymi zawarliśmy odpowiednie umowy powierzenia oraz podmioty, które wynikają z przepisu prawa. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa. Posiada Pani/Pan prawo do żądania dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednakże konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak udziału w naborze do Akademii Fotografii. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.