studium wieczorowe warszawa

Wieczorowe studium fotografii

Organizujemy ten kurs także wKraków

tematy spotkań / galeria / terminy / zapisy / wyślij zgłoszenie

Oglądasz tryb: Dzienny Zaoczny [Wieczorowy]


Zdjęcia z zajęć na studium AFStudium wieczorowe przeznaczone jest dla osób zainteresowanych fotografią – traktowaną jako zawód, forma ekspresji artystycznej lub pasja.

Nasi absolwenci funkcjonują na rynku fotograficznym jako samodzielni twórcy, działający w przestrzeni artystycznej i komercyjnej.

Ukończenie studium ułatwia także pracę w roli fotoedytora, producenta sesji zdjęciowych czy art-buyera. Przedmioty teoretyczne przygotowują do pracy organizatora działań fotograficznych, takich jak działalność kuratorska, prowadzenie galerii czy agencji fotograficznej.

 

Program obejmuje szereg wykładów i ćwiczeń pozwalających poznać fotografię we wszechstronny sposób: od różnorodnych idei materializowanych w obrazie, po szczegółowe rozwiązania warsztatowe realizowane w poszczególnych pracowniach tematycznych. Wyświetl szczegółowe rezultaty nauczania

 

Absolwenci

Zajęcia w Akademii to niepowtarzalna okazja do spotkania aktywnych zawodowo i wielokrotnie nagradzanych fotografów. Wśród naszych wykładowców znajdują się zdobywcy pierwszych nagród w konkursach: World Press Photo, National Geographic Photography Contest, IPA, Exhibit A, Grand Press Photo, Newsreportaż, BZ WBK Press Photo, Epica, KTR. Ich prace zostały umieszczone w kolekcjach muzeów, zbiorach prywatnych oraz są regularnie wystawiane na całym świecie.

Poznaj lepiej naszych wykładowców


fot. Piotr AndruszkiewiczAbsolwenci Akademii Fotografii mają na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. International Photography Awards, Lens Culture, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, Leica Street Photo, Grand Press Photo, Newsreportaż.

Wielu z nich kontynuuje naukę w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ASP w Warszawie czy Łódzkiej Szkole Filmowej.

Najzdolniejsi są objęci naszym programem stypendialnym, pomagającym w tworzeniu, wystawianiu i promocji projektów fotograficznych.

do góry

Tematy spotkań:

Wykłady i pracownie obejmują:Rezultaty nauczania

 • Pracownia fotografii reklamowej
 • Pracownia fotografii portretowej
 • Pracownia fotografii mody
 • Pracownia fotoreportażu
 • Pracownia fotodokumentu
 • Pracownia fotografii lifestyle'owej
 • Postprodukcja
 • Pracownia fotografii kreacyjnej
 • Projekt fotograficzny / Posłuchaj co mówi prowadzący Tomasz Gutkowski
 • Prawo autorskie
 • Analiza obrazu
 • Fotografia współczesna / Posłuchaj co mówi prowadzący dr Adam Mazur
 • Historia kultury wizualnej
 • Analogowe laboratorium fotografii
 • Cyfrowa edycja obrazu
 • Klasyczne tematy fotografii
 • Historia fotografii
 • Autopromocja

 

 

fot. Iwona Bielecka fot. Iwona Bielecka, absolwentka AF

Rekrutacja

Wszystkich kandydatów zapraszamy na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się 30 czerwca 2018 r. (od 10:00 do 15:00) w siedzibie AF w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, piętro 17).

Na rozmowę prosimy przynieść zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. Format, technika oraz sposób prezentacji prac jest dowolny.

Rozmowa rekrutacyjna jest bezpłatna.
Zapisz się na rozmowę.

Wszystkim kandydatom oferujemy bezpłatne konsultacje online – doradzimy, jak dobrać prace i jak je najlepiej zaprezentować. Wystarczy, że wyślesz do nas zdjęcia (na dowolny temat, od 5 do 25 plików jpg, dłuższy bok max 1000px) na adres warszawa@akademiafotografii.pl

 

Galeria z projektami absolwentówStudio 1 opis sprzętu

Pracownia MAC 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Zobacz zdjęcia wszystkich naszych pracowni

Słuchacze studium mają możliwość bezpłatnego korzystania z sal i wyposażenia Akademii Fotografii po godzinach zajęć, zgodnie z zasadami określonymi w statucie.

Każdy z absolwentów naszego studium zostaje wpisany do Centrum Certyfikacji.

Zobacz film o szkole (0:58)

Autorem fotografii z zajęć jest Mateusz Sarełło.

do góry

Terminy:

Najbliższe rozmowy rekrutacyjne odbędą się 30 czerwca 2018 r.

Studium wieczorowe trwa rok. Zajęcia odbywają się co tydzień, w poniedziałki i środy w godzinach 18:00 - 22:00. Rok szkoleniowy trwa od października do maja.

Rough Cut - książka fotograficzna

Zobacz książkę 7 absolwentów Akademii Fotografii

do góry

Zapisy:

fot. Dorota Kaczmarek fot. Dorota Kaczmarek, absolwentka AF

Na rozmowy rekrutacyjne obowiązują zapisy.

Rozmowa rekrutacyjna jest bezpłatna.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej); od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 601-381-101.

Można też zapisać się, używając formularza rejestracji poniżej.

 

Opłata w roku szkoleniowym 2018/19 wynosi 6500 zł (za cały rok). Istnieje możliwość wniesienia opłaty w 2 ratach po 3500 zł, lub 4 ratach po 1875 zł.

Wpłaty można dokonać na konto Akademii Fotografii: 29 1910 1048 2787 0000 5394 0001 - z dopiskiem "Studium wieczorowe". Wystawiamy faktury VAT.

Słuchaczem Akademii Fotografii może zostać osoba, która ukończyła gimnazjum (lub inną szkołę ponadpodstawową).

do góry

Wyślij zgłoszenie:

Zapoznałem się i akceptuję statut

Informacje te nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.