studium zaoczne warszawa

Zaoczne studium fotografii

Organizujemy ten kurs także wKraków

tematy spotkań / galeria / terminy / zapisy / wyślij zgłoszenie

Oglądasz tryb: Dzienny[Zaoczny]Wieczorowy


Zdjęcia z zajęć w studium AFStudium zaoczne przeznaczone jest dla osób zainteresowanych fotografią – traktowaną jako zawód, forma ekspresji artystycznej lub pasja.

Nasi absolwenci funkcjonują na rynku fotograficznym jako samodzielni twórcy, działający w przestrzeni artystycznej i komercyjnej.

Ukończenie studium ułatwia także pracę w roli fotoedytora, producenta sesji zdjęciowych czy art-buyera. Przedmioty teoretyczne przygotowują do pracy organizatora działań fotograficznych, takich jak działalność kuratorska, prowadzenie galerii czy agencji fotograficznej.

 

Program obejmuje szereg wykładów i ćwiczeń pozwalających poznać fotografię we wszechstronny sposób: od różnorodnych idei materializowanych w obrazie, po szczegółowe rozwiązania warsztatowe realizowane w poszczególnych pracowniach tematycznych.

Studium zaoczne trwa 2 lata. Przez cztery semestry słuchacze zdobywają wszechstronne wykształcenie w dziedzinie fotografii. Wyświetl szczegółowe rezultaty nauczania

Absolwentki

Zajęcia w Akademii to niepowtarzalna okazja do spotkania aktywnych zawodowo i wielokrotnie nagradzanych fotografów. Wśród naszych wykładowców znajdują się zdobywcy pierwszych nagród w konkursach: National Geographic Photography Contest, IPA, Exhibit A, Grand Press Photo, Newsreportaż, BZ WBK Press Photo, Epica, KTR. Ich prace zostały umieszczone w kolekcjach muzeów, zbiorach prywatnych oraz są regularnie wystawiane na całym świecie.

Poznaj lepiej naszych wykładowców


fot. Kamil Zacharskifot. Kamil Zacharski, absolwent AF

Absolwenci Akademii Fotografii mają na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. International Photography Awards, Lens Culture, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, Leica Street Photo, Grand Press Photo, Newsreportaż.

Wielu z nich kontynuuje naukę w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ASP w Warszawie czy Łódzkiej Szkole Filmowej.

Najzdolniejsi są objęci naszym programem stypendialnym, pomagającym w tworzeniu, wystawianiu i promocji projektów fotograficznych.

 

do góry

Tematy spotkań:

Rezultaty nauczaniaZajęcia obejmują wykłady i ćwiczenia z następujących przedmiotów:

 • Analiza obrazu
 • Pracownia fotografii kreacyjnej
 • Pracownia fotografii reklamowej
 • Pracownia fotografii portretowej
 • Pracownia fotografii mody
 • Pracownia fotoreportażu
 • Pracownia fotodokumentu
 • Pracownia fotografii lifestyle'owej
 • Fotografia w sztuce współczesnej
 • Pracownia wielkiego formatu
 • Fundraising / Posłuchaj co mówi prowadzący Tomasz Gutkowski
 • Postprodukcja
 • Self-publishing
 • Jak wystawiać fotografię? / Posłuchaj co mówi prowadzący dr Adam Mazur
 • Kulturowe funkcjonowanie fotografii
 • Prawo autorskie
 • Historia kultury wizualnej
 • Analogowe laboratorium fotografii
 • Cyfrowa edycja obrazu
 • Klasyczne tematy fotografii
 • Historia fotografii
 • Autopromocja

 

 

fot. Kasia Bielska fot. Kasia Bielska, absolwentka AF

Rekrutacja

Wszystkich kandydatów zapraszamy na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się 12 października 2019 r. (od 10:00 do 15:00) w siedzibie AF w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, piętro 17).

Na rozmowę prosimy przynieść zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. Format, technika oraz sposób prezentacji prac jest dowolny.

Rozmowa rekrutacyjna jest bezpłatna.
Zapisz się na rozmowę.

Wszystkim kandydatom oferujemy bezpłatne konsultacje online – doradzimy, jak dobrać prace i jak je najlepiej zaprezentować. Wystarczy, że wyślesz do nas zdjęcia (na dowolny temat, od 5 do 25 plików jpg, dłuższy bok max 1000px) na adres warszawa@akademiafotografii.pl

 

Galeria z projektami absolwentówStudio 1 opis sprzętu

Pracownia MAC 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Ciemnia 1 opis sprzętu

Zobacz zdjęcia wszystkich naszych pracowni

Słuchacze studium mają możliwość bezpłatnego korzystania z sal i wyposażenia Akademii Fotografii po godzinach zajęć, zgodnie z zasadami określonymi w statucie.

Każdy z absolwentów naszego studium zostaje wpisany do Centrum Certyfikacji.

Zobacz film o szkole (0:58)

Autorem fotografii z zajęć jest Mateusz Sarełło.

do góry

Terminy:

Najbliższe rozmowy rekrutacyjne odbędą się 12 października 2019 r.

Studium zaoczne trwa dwa lata. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele, od godz. 9:00 (8 godzin dydaktycznych). Każdy rok szkoleniowy trwa od października do maja.

Rough Cut - książka fotograficzna

Zobacz książkę 7 absolwentów Akademii Fotografii

do góry

Zapisy:

fot. Ada Banaszak fot. Ada Banaszak, absolwentka AF

Na rozmowy rekrutacyjne obowiązują zapisy.

Rozmowa rekrutacyjna jest bezpłatna.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej); od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 601-381-101.

Można też zapisać się, używając formularza rejestracji poniżej.

 

Opłata w roku szkoleniowym 2019/20 wynosi 6500 zł (za rok). Istnieje możliwość wniesienia opłaty w 2 ratach po 3500 zł, lub 4 ratach po 1875 zł.

Wpłaty można dokonać na konto Akademii Fotografii: 29 1910 1048 2787 0000 5394 0001 - z dopiskiem "Studium zaoczne". Wystawiamy faktury VAT.

Słuchaczem Akademii Fotografii może zostać osoba, która ukończyła gimnazjum (lub inną szkołę ponadpodstawową).

do góry

Wyślij zgłoszenie:

Zapoznałem się i akceptuję statut

Informacje te nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kolegium Sztuk Wizualnych, z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II 80/a4. Inspektorem ochrony danych w Fundacji Kolegium Sztuk Wizualnych jest Pan Sergiusz Kunert e-mail: iod24@agileo.it. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji naboru do Akademii Fotografii zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a i b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Odbiorcami danych będą osoby upoważnione przez administratora, podmioty przetwarzające, z którymi zawarliśmy odpowiednie umowy powierzenia oraz podmioty, które wynikają z przepisu prawa. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa. Posiada Pani/Pan prawo do żądania dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednakże konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak udziału w naborze do Akademii Fotografii. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.