Warszawa

Studium fotografii

Organizujemy ten kurs także wKraków

tematy spotkań / galeria / terminy / zapisy / wyślij zgłoszenie

Studium dzienne przeznaczone jest dla osób zainteresowanych fotografią – traktowaną jako zawód, forma ekspresji artystycznej lub pasja. Nasi absolwenci funkcjonują na rynku fotograficznym jako samodzielni twórcy, działający w przestrzeni artystycznej i komercyjnej.

Organizujemy Studium również w trybie zaocznym i wieczorowym.

Ukończenie studium ułatwia także pracę w roli fotoedytora, producenta sesji zdjęciowych czy art-buyera. Przedmioty teoretyczne przygotowują do pracy organizatora działań fotograficznych, takich jak działalność kuratorska, prowadzenie galerii czy agencji fotograficznej.

 

Zdjęcia autorstwa absolwentów

/ fot. Piotr Bujak, Ola Bydlowska, Katarzyna Guratowska, Krystian Lipiec, Dorota Staszczuk, Agata Tarczyńska, Jan Trzaska, Joanna Wzorek / Galeria absolwentów

Program obejmuje szereg wykładów i ćwiczeń pozwalających poznać fotografię we wszechstronny sposób: od idei materializowanych w obrazie, po szczegółowe rozwiązania warsztatowe realizowane w poszczególnych pracowniach tematycznych.

System dzienny nauki bazuje na równomiernym rozłożeniu akcentów między zajęciami prowadzonymi przez wykładowców, a pracą własną pod opieką asystentów.

 

Absolwenci - co robią po szkole? (krótkie filmy)

 

 

Wielokrotnie nagradzani wykładowcy i absolwenci

 

Zajęcia w Akademii to niepowtarzalna okazja do spotkania aktywnych zawodowo i wielokrotnie nagradzanych fotografów. Wśród naszych wykładowców znajdują się zdobywcy pierwszych nagród w konkursach: World Press Photo, National Geographic Photography Contest, IPA, Exhibit A, Grand Press Photo, Newsreportaż, BZ WBK Press Photo. Ich prace zostały umieszczone w kolekcjach muzeów, zbiorach prywatnych oraz są regularnie wystawiane na całym świecie.

Wykładowcy


Absolwenci Akademii Fotografii mają na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. International Photography Awards, Lens Culture, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, Leica Street Photo, Grand Press Photo, Newsreportaż. Wielu z nich kontynuuje naukę w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ASP w Warszawie czy Łódzkiej Szkole Filmowej.

Najzdolniejsi są objęci naszym programem stypendialnym, pomagającym w tworzeniu, wystawianiu i promocji projektów fotograficznych.

Absolwenci

do góry

Tematy spotkań:

Rezultaty nauczaniaZajęcia obejmują wykłady i ćwiczenia z następujących przedmiotów:

 • Pracownia oświetlenia
 • Pracownia fotografii reklamowej
 • Pracownia fotografii portretowej
 • Pracownia fotografii mody
 • Pracownia fotoreportażu
 • Pracownia fotografii architektury i wnętrz
 • Pracownia fotodokumentu
 • Pracownia fotografii lifestyle'owej
 • Fotografia w sztuce współczesnej
 • Postprodukcja
 • Realizacja projektu fotograficznego / Posłuchaj co mówi prowadzący Tomasz Gutkowski
 • Fotografia uliczna - wstęp do fotoreportażu
 • Historia fotografii
 • Autopromocja
 • Projekt fotograficzny
 • Fotografia współczesna
 • Jak wystawiać fotografię? / Posłuchaj co mówi prowadzący dr Adam Mazur
 • Prawo autorskie
 • Analiza obrazu
 • Historia kultury wizualnej
 • Analogowe laboratorium fotografii
 • Cyfrowa edycja obrazu

 

 

Rekrutacja 2017/2018 trwa

 

fot. Oll Bydlovska fot. Ola Bydlowska, absolwentka AF

Wszystkich kandydatów zapraszamy na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się 7 października 2017 r. (od 10:00 do 15:00) w siedzibie AF w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, piętro 17).


Na rozmowę prosimy przynieść zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. Format, technika oraz sposób prezentacji prac jest dowolny.

Rozmowa rekrutacyjna jest bezpłatna.
Zapisz się na rozmowę.

Wszystkim kandydatom oferujemy bezpłatne konsultacje online – doradzimy, jak dobrać prace i jak je najlepiej zaprezentować. Wystarczy, że wyślesz do nas zdjęcia (na dowolny temat, od 5 do 25 plików jpg, dłuższy bok max 1000px) na adres warszawa@akademiafotografii.pl

 

Galeria absolwentów

 

Opinie. 98% absolwentów jest zadowolonych z nauki

Odsetek wyliczony na podstawie ankiet z 2014 r.

Myślę że dużym atutem Akademii oprócz solidnego warsztatu jakim jest praca w studio czy w ciemni jest to że kładzie też nacisk na głębszy wymiar fotografii. Jednak nie są to typowe akademickie zajęcia z historii fotografii czy historii sztuki a bardziej autorskie wykłady które pozwalają zrozumieć sens fotografii, sposoby patrzenia, zachęcają do własnych poszukiwań (…)
Maciek Zdonski

Studia na Akademii Fotografii to najwspanialsza i najważniejsza przygoda jaką przeżyłam. To również wielka życiowa podróż, którą właśnie rozpoczęłam. (...) Poznałam wspaniałych przyjaciół, tak przyjaciół nie boję się użyć tego słowa, którzy każdego dnia inspirują mnie do dalszego rozwoju i pracy nad sobą. Wybierając tę szkołę pomyślałam sobie, że pozwoli mi zdobyć warsztat o jakim marzę. I tak się stało ale stało się coś więcej...
Konstancja Nowina Konopka

Fantastyczni wykładowcy, którzy pozwolili uwierzyć w siebie. (…) Wszystkim niezdecydowanym polecam , drugi raz wybrałabym tak samo i najważniejsze poszerza się grono sympatycznych ludzi (…)
Iwona Walus

 

Najlepiej wyposażona szkoła fotografii w Polsce

 

 

Słuchacze studium mają możliwość bezpłatnego korzystania z sal i wyposażenia Akademii Fotografii po godzinach zajęć, zgodnie z zasadami określonymi w statucie. Do dyspozycji są 3 studia, 3 pracownie komputerowe i ciemnia.

Szkoła jest wyposażona w sprzęt studyjny Profoto (wiodący producent, którego produkty są stosowane przez profesjonalistów na całym świecie), komputery Apple, drukarki HP, tablety Wacom.

Zdjęcia pracowni / Spis sprzętu

Każdy z absolwentów naszego studium zostaje wpisany do Centrum Certyfikacji.

do góry

Terminy:

Najbliższe rozmowy rekrutacyjne odbędą się 7 października 2017 r.

Studium dzienne trwa rok. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00. Każdy semestr kończy sesja zaliczeniowa. Rok szkoleniowy trwa od października do maja.

Rough Cut - książka fotograficzna

Zobacz książkę 7 absolwentów Akademii Fotografii

do góry

Zapisy:

fot. Dorota Kaczmarek fot. Dorota Kaczmarek, absolwentka AF

Na rozmowy rekrutacyjne obowiązują zapisy.

Rozmowa rekrutacyjna jest bezpłatna.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, piętro 17 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej); od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 601-381-101.

Można też zapisać się, używając formularza rejestracji poniżej.

 

Opłata w roku szkoleniowym 2017/18 wynosi 6800 zł (za cały rok). Istnieje możliwość wniesienia opłaty w 2 ratach po 3650 zł, lub 4 ratach po 1950 zł.

Wpłaty można dokonać na konto Akademii Fotografii: 29 1910 1048 2787 0000 5394 0001 - z dopiskiem "Studium dzienne". Wystawiamy faktury VAT.

Słuchaczem Akademii Fotografii może zostać osoba, która ukończyła gimnazjum (lub inną szkołę ponadpodstawową).

do góry

Wyślij zgłoszenie:

Zapoznałem się i akceptuję statut

Informacje te nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.